Софийска районна прокуратура обвини мъж за държане на фентанил

22 Юни 2026 г.

Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 44-годишен мъж за държане на фентанил.

На 20.06.2026 г. на бул. „Овча купел“ в гр. София, обвиняемият К.С. е държал 8 пакетчета фентанил със сходен грамаж на различни места. Обвиняемият е извършил инкриминираното деяние по време на изпитателен срок от предходно осъждане за идентично престъпление.

По случая се води досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал.3, пр.2, т. 2 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“.

Предвид високата обществена опасност на деянието, а именно, че малка доза фентанил е възможно да доведе до летален изход, К.С. е задържан за срок до 72 часа. 

Днес, 22.06.2026 г., наблюдаващ прокурор внесе в Софийски районен съд искане за определяне на мярка „задържане под стража“.